آموزش اتصال ریموت به SQL

در مدیریت دیتابیس‌های MSSQL اتصال ریموت به SQL Server از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع تقریباً برای اعمال اکثر تغییرات و انجام عملیات مدیریت بر روی دیتابیس خود، لازم است قادر به اتصال ریموت به دیتابیس باشید. در آموزش نسبتا کوتاه و ساده امروز، نحوه اتصال ریموت به SQL را به همراه هم خواهیم آموخت. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ابزارهای مورد نیاز برای اتصال ریموت به SQL

برای اینکه بتوانید به صورت ریموت به دیتابیس خود متصل شوید لازم است که ابتدا نرم‌افزار بسیار کاربردی و قدرتمند Microsoft SQL Server Management Studio را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید. این نرم‌افزار جزو ابزارهایی است که به همراه SQL Server به شما ارائه می‌شود بنابراین با استفاده از دیسک نصب SQL Server با انتخاب گزینه Management Tools میتوانید این ابزار را نصب کرده و در اختیار داشته باشید.

اتصال ریموت به SQL Server جهت مدیریت دیتابیس‌ها

با فرض اینکه در حال حاضر ابزار شرح داده شده در بخش قبلی آموزش را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید، حالا لازم است که نرم‌افزار Micorosft SQL Server Management Studio را باز کنید. در اینجا با پنجره‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که از شما درخواست می‌کند اطلاعات خود را جهت اتصال وارد کنید.

در پنجره بالا اطلاعات درخواستی را باید به شرح زیر تکمیل کنید:
Server Name: در اینجا جهت اتصال به Instance پیشفرض sql بر روی سرور مورد نظر، کافی است تنها آی پی سرور را وارد کنید. اگر می‌خواهید با استفاده از این برنامه به SQL Server لوکال موجود بر روی کامپیوتر خود متصل شوید، کافی است که در این بخش تنها نام کامپیوتر خود را وارد کنید
Authentication: در اینجا اگر می‌خواهید به سرور ریموت متصل شوید باید گزینه SQL Server Authentication را انتخاب کنید و در صورتی که به سرور لوکال خود متصل می‌شوید، تنظیم را بر روی Windows Authentication قرار دهید.
Login: در این بخش لازم است که نام کاربری دیتابیس خود را وارد کنید. اگر Authentication را بر روی Windows Authentication قرار داده باشید، نیازی به پر کردن این بخش نخواهد بود.
Password: همان‌طور که مشخص است در این بخش لازم است رمز دیتابیس خود را وارد کنید. طبعا اگر از Windows Authentication استفاده کرده باشید، به پر کردن این بخش هم نیازی نیست.
در پایان جهت برقراری اتصال بر روی Connect کلیک کنید. در صورتی که بر روی سرور مورد نظر، اتصال ریموت فعال باشد و اطلاعات خود را به طور دقیق و کامل وارد کرده باشید، به سرور SQL متصل خواهید شد و لیستی از دیتابیس‌ها را مشاهده خواهید کرد. در میان این دیتابیس‌ها شما تنها مجاز به دسترسی به دیتابیسی هستید که با نام کاربری و رمز آن لاگین کرده‌‌اید. بنابراین حالا کافی است دیتابیس خود را در سمت چپ پنجره از لیست دیتابیس‌ها انتخاب کرده و به انجام فعالیت مورد نظر خود مشغول شوید.

  • SQL, MySQL, دیتابیس, ریموت, پایگاه داده
  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

آموزش حذف پسوند php. و html. از انتهای آدرس

در حال حاضر اکثر اسکریپت‌های موجود این امکان را دارند که ساختاری دلخواه را برای url صفحات به...

آموزش پاک کردن کش سیستم و مرورگر

آموزش خالی کردن کش DNS در ویندوز برای انجام این کار ابتدا CMD یا همان Command Prompt را باز...

آموزش ریدایرکت آدرس سایت از http به https

عموماً وبمسترهایی که بر روی سایت خود اقدام به نصب گواهینامه امنیتی می‌کنند، مایل هستند کاری کنند...

آموزش ریدایرکت آدرس سایت با www و بی www

در آموزش ساده و نسبتاً کوتاه امروز خواهیم آموخت که چگونه می‌توان آدرس سایت را از www به آدرس بدون...