آموزش ریدایرکت آدرس سایت از http به https

عموماً وبمسترهایی که بر روی سایت خود اقدام به نصب گواهینامه امنیتی می‌کنند، مایل هستند کاری کنند که کلیه کاربرانشان به نحوی به آدرس دارای https سایت هدایت شوند و در واقع استفاده از https در سایت به عنوان یک الزام باشد. در این حالت لازم است در فایل htaccess سایت خود رول‌هایی تعریف کنید که تمامی حالات ممکن وارد کردن آدرس سایت را در نظر گرفته و بر اساس آن کاربران را به آدرس امن سایت هدایت نمایند. در ادامه این آموزش به همراه هم، نحوه انجام این کار را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
برای پیاده‌سازی آنچه در این آموزش مد نظر ماست، از فایل htaccess. کمک خواهیم گرفت. بنابراین این آموزش محدود به کنترل پنل خاصی نیست و در کلیه هاست‌های لینوکسی که از فایل htaccess. بهره می‌گیرند، می‌توانید از این آموزش استفاده کنید. توجه داشته باشید که فایل htaccess. به علت داشتن نقطه در ابتدای نامش، یک فایل مخفی یا hidden به شمار می‌رود. بنابراین در برخی از کنترل پنل‌ها مانند cPanel جهت مشاهده این فایل، باید نمایش فایل‌های مخفی را در فایل منیجر خود فعال کنید. توجه داشته باشید که ویرایش اشتباه این فایل می‌تواند منجر به بروز خطا در سایت شما شود، بنابراین پیش از اعمال هر نوع تغییر در این فایل، ابتدای یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، امکان بازگردانی وجود داشته باشد.
حالا کافی است فایل htaccess سایت خود را جهت ویرایش باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTPS} off [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^domain\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://domain.com/$1 [R=301,L]

در کد بالا لازم است هر کجا که دو عبارت domain و com. درج شده، آنها را با نام و پسوند صحیح دامنه مورد نظر خود جایگزین کنید.
توجه داشته باشید که پیش از استفاده از این کد، نصب گواهینامه امنیتی SSL بر روی هاست ضروری است. در غیر این صورت کد بالا به هیچ عنوان کار نخواهد کرد و سایت شما روی آدرس https قابل بارگذاری نخواهد بود.

  • گواهی SSL, ریدایرکت, انتقال آدرس, http, https
  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

آموزش اتصال ریموت به SQL

در مدیریت دیتابیس‌های MSSQL اتصال ریموت به SQL Server از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع...

آموزش حذف پسوند php. و html. از انتهای آدرس

در حال حاضر اکثر اسکریپت‌های موجود این امکان را دارند که ساختاری دلخواه را برای url صفحات به...

آموزش پاک کردن کش سیستم و مرورگر

آموزش خالی کردن کش DNS در ویندوز برای انجام این کار ابتدا CMD یا همان Command Prompt را باز...

آموزش ریدایرکت آدرس سایت با www و بی www

در آموزش ساده و نسبتاً کوتاه امروز خواهیم آموخت که چگونه می‌توان آدرس سایت را از www به آدرس بدون...