یکی از رابط‌های کاربری جهت مدیریت هاست‌های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس، کنترل پنلی موسوم به cPanel است. این رابط کاربری در سطوح مختلفی طراحی شده است که یکی از سطوح دسترسی آن سطح دسترسی کاربر یا client است. پنل کاربری هاست این رابط که اصطلاحاً cPanel نامیده می‌شود، از طریق مسیرهای زیر قابل دسترسی است که استفاده از پروتکل https در اولویت قرار دارد. توجه داشته باشید که این آموزش با فرض این که IP سرور یا سایت شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ و نام دامنه سایت example.com باشد، تهیه شده است. جهت استفاده می‌بایست IP سرور یا سایت و یا نام دامنه مدنظر خود را جایگزین نمایید.

راه‌های کلی برای ورود به cPanel

ورود به cPanel با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل https :

https://192.168.0.1:2083

ورود به cPanel با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل http :

http://192.168.0.1:2082

ورود به cPanel با استفاده از نام دامنه و پروتکل https :

https://example.com:2083

ورود به cPanel با استفاده از نام دامنه و پروتکل http :

http://example.com:2082

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، هر آدرس ورود به cPanel از ۴ قسمت زیر تشکیل شده است. به صورت پیش‌فرض، پورت ۲۰۸۳ برای پروتکل https و پورت ۲۰۸۲ برای پروتکل http در نظر گرفته شده است.

ورود به cPanel

در مرحله بعد می‌توانید نام کاربری و رمز عبور خود را که در ایمیل خرید هاست دریافت نموده‌اید، در کادرهای مربوطه تایپ کرده و به فضای مدیریتی cPanel وارد شوید.

در صورتی که ورود دو مرحله‌ای (Two-factor authentication) یا اصطلاحاً ۲FA را برای ورود به سی‌پنل فعال کرده باشید، اقدامات دیگری نیز لازم است که در آموزش جداگانه‌ای به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کلیه هاست‌های ارائه شده توسط ما مجهز به پنل قدرتمند cPanel هستند.هاست سی‌پنل آلمان

گروه برنامه‌نویسی چیا، با ارائه تنوع گسترده‌ای از هاست‌های میزبانی وب، نیازهای انواع مشتریان اعم از وبسایت‌های کوچک و شخصی تا وبسایت‌های تجاری و سازمانی را در نظر گرفته است. هاست لینوکس آلمان با کنترل پنل cPanel مناسب تمامی وبسایت‌های مبتنی بر PHP می‌باشد. این هاست‌ها با پشتیبانی کامل از نرم افزار‌های مدیریت محتوای محبوبی مانند وردپرس و جوملا آماده شده‌اند. جهت تهیه هاست لینوکس با پنل cPanel می‌توانید به صفحه اختصاصی میزبانی لینوکس مراجعه کنید.