آموزش ورود به cPanel

یکی از رابط های کاربری جهت مدیریت هاستهای مبتنی بر سیستم عامل لینوکس، کنترل پنلی موسوم به cPanel است. این رابط کاربری در سطوح مختلفی طراحی شده است که یکی از سطوح دسترسی آن سطح دسترسی کاربر یا client است. پنل کاربری هاست این رابط که اصطلاحا cPanel نامیده می شود، از طریق مسیرهای زیر قابل دسترسی است که استفاده از پروتکل https در اولویت قرار دارد. توجه داشته باشید که این آموزش با فرض این که IP سرور یا سایت شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ و نام دامنه سایت example.com باشد، تهیه شده است. جهت استفاده می بایست IP سرور یا سایت و یا نام دامنه مدنظر خود را جایگزین نمایید.

ورود به cPanel با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل https :

ورود به cPanel با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل http :

ورود به cPanel با استفاده از نام دامنه و پروتکل https :

ورود به cPanel با استفاده از نام دامنه و پروتکل http :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، هر آدرس ورود به cPanel از ۴ قسمت زیر تشکیل شده است. به صورت پیشفرض، پورت ۲۰۸۳ برای پروتکل https و پورت ۲۰۸۲ برای پروتکل http در نظر گرفته شده است.

ساختار آدرس cPanel

در مرحله بعد می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را که در ایمیل خرید هاست دریافت نموده اید، در کادرهای مربوطه تایپ کرده و به فضای مدیریتی cPanel وارد شوید.

در صورتی که ورود دو مرحله ای (Two-factor authentication) یا اصطلاحا ۲FA را برای ورود به cPanel فعال کرده باشید، اقدامات دیگری نیز لازم است که در آموزش جداگانه ای به توضیح آن خواهیم پرداخت.

آموزش ورود دو مرحله ای به cPanel

توسط | ۱۳۹۶-۶-۱۷ ۱۵:۲۵:۱۹ +۰۴:۳۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۵|آموزش|بدون دیدگاه

درج دیدگاه