در آموزش قبلی که تحت عنوان استفاده از افزونه اسکریپس برای ووکامرس منتشر شد با نحوه استفاده از افزونه اسکریپس برای کپی کردن محصولات به ووکامرس آشنا شدیم. به درخواست خریداران محترم، در این آموزش به نحوه تبدیل قیمت توسط افزونه اسکریپس می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا چگونگی این کار را با هم مرور کنیم.

ضرورت تبدیل قیمت

فرض کنید که شما قصد دارید محصولات سایت آمازون یا علی بابا اکسپرس را درون وبسایت وردپرسی خود، کپی کنید. از آنجا که واحد پولی در سایت‌های مزبور با واحد پولی کشور ما متفاوت است شما نیاز به تبدیل قیمت توسط افزونه اسکریپس خواهید داشت. 

طبیعتاً علاوه بر تبدیل واحد پول نیازمند آن هستید که مبلغی را نیز به عنوان سود خود یا حتی هزینه باربری به قیمت اصلی محصول اضافه کنید. اینجاست که زمینه‌های دلخواه و قابلیت محاسبه به یاری ما خواهند آمد تا از افزونه ربات اتوماتیک اسکریپس، حداکثر استفاده را ببریم.

نحوه تبدیل قیمت ووکامرس

پس از تعریف زمینه‌های دلخواه ضروری که در آموزش قبلی توضیح داده شد، به هنگام ایجاد زمینه دلخواه مربوط به قیمت، فیلدهای افزونه را متناسب با سایت مدنظر تکمیل نمایید و در نهایت تیک “فعال‌سازی قالب” را بزنید. در کادر روبروی “قالب” مقدار زیر را تایپ نمایید:

calc(([scrape_value] * x) + y)

به جای x فاکتور تبدیل قیمت را وارد کنید. به عنوان مثال اگر قیمت اصلی محصول بر اساس دلار است، می‌بایست به جای x مقدار ۳۹۷۰ را وارد کنید زیرا هر دلار معادل ۳۹۷۰ تومان است (متناسب با قیمت روز ارز می‌توانید این عدد را به دلخواه تغییر دهید).

به جای y نیز می‌توانید سود یا هزینه باربری را وارد کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید برای محصولات به صورت ثابت ۱۵۰۰۰ تومان هزینه باربری لحاظ کنید، می‌بایست به جای y مقدار ۱۵۰۰۰ را وارد کنید.

با فرض دو مثال فوق، اگر قیمت اصلی محصول شما ۲۰ دلار باشد، با اعمال تبدیلات فوق قیمت آن به ۹۴۴۰۰ تومان تبدیل می‌شود که ۷۹۴۰۰ تومان مربوط به قیمت محصول و ۱۵۰۰۰ تومان نیز مربوط به هزینه باربری است.

با قابلیت‌های شگفت‌انگیز ربات اتوماتیک اسکریپس بیشتر آشنا شوید.معرفی اسکریپس

سوالات و مشکلات خود را می‌توانید از طریق پرتال مشتریان گروه برنامه‌نویسی چیا، مطرح نمایید. در قسمت دیدگاه‌ها، آموزش‌های مورد نیاز خود را برای ما ارسال کنید تا به تدریج برایتان آماده کنیم.