آموزش نصب قالب مدیریت WHMCS لارا در دو بخش برای شما آماده شده است. در ابتدا به شیوه نصب قالب لارا می‌پردازیم. سپس با شیوه استفاده از ابزارهای اختصاصی این قالب یعنی گوگل آنالیتیکس و چت پرسنل آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

بخش اول: آموزش نصب قالب لارا

جهت نصب قالب مدیریت WHMCS لارا مراحل زیر را به ترتیب بیان شده انجام دهید:

۱- فایل دانلودی قالب را بر روی سیستم خود از حالت فشرده خارج کنید.

۲- متناسب با نسخه‌ای از اسکریپت WHMCS که نصب دارید، به یکی از پوشه‌های زیر وارد شوید.

  • اسکریپت WHMCS نسخه‌های ۷٫۷٫x = پوشه lara-771
  • اسکریپت WHMCS نسخه‌های ۷٫۶٫x = پوشه lara-762
  • اسکریپت WHMCS نسخه‌های ۷٫۵٫x = پوشه lara-753

۳- با فرض این که در محل نصب اسکریپت، پوشه admin خود را تغییر نام نداده‌اید، پوشه lara را در مسیر admin/templates آپلود کنید.

۴- پوشه lara_addon را در مسیر modules/addons آپلود کنید.

۵- به محیط مدیریت اسکریپت WHMCS وارد شده و از منوهای موجود به صفحه “حساب کاربری من” مراجعه کنید. آدرس این صفحه به صورت زیر خواهد بود:

http://your_domain/your_whmcs_folder/admin/configaddonmods.php

۶- از قسمت قالب‌ها، قالب Lara را انتخاب کرده و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

۷- به صفحه “ماژول‌های افزودنی” مراجعه کرده و ماژول “تنظیمات قالب لارا” را فعال کنید.

۸- پس از فعال‌سازی ماژول، مطمئن شوید که به کلیه گروه‌های مدیریتی دسترسی داده باشید. برای این کار کافیست بر روی دکمه Configure کلیک کنید. سپس تیک کنار کلیه گروه‌های مدیریتی را فعال کنید.

۹- به بخش دوم همین آموزش مراجعه کرده و ابزارهای اختصاصی قالب لارا را فعال کنید.

لیست کامل ویژگی‌های قالب مدیریت لارا را مشاهده کنید:آشنایی با قالب لارا

بخش دوم: آموزش فعال‌سازی ابزارهای قالب لارا

همانطور که در توضیحات قالب مدیریت لارا درج شده، این قالب دو ابزار کاربردی را به پنل مدیریت WHMCS اضافه می‌کند. یکی ابزار گوگل آنالیتیکس و دیگری ابزار چت آنلاین بین پرسنل مدیریت. به منظور فعال‌سازی این ابزارها، به روش زیر عمل کنید.

۱- از منوهای پنل مدیریت اسکریپت WHMCS به صفحه “افزونه‌ها > تنظیمات قالب لارا” مراجعه کنید. آدرس این صفحه به صورت زیر خواهد بود:

http://your_domain/your_whmcs_folder/admin/addonmodules.php?module=lara_addon

۲- بر روی زبانه “دسترسی‌ها” کلیک کرده و گروه کاربری خود را از سمت راست انتخاب کنید.

۳- ابزارهای گوگل آنالیتیکس و چت پرسنل را فعال کنید. توصیه می‌کنیم کلیه دسترسی‌های این قسمت را برای گروه مدیریتی Full Administrator فعال کنید.

۴- به صفحه آغازین مدیریت WHMCS مراجعه کنید. سپس دستورالعمل ابزار گوگل آنالیتیکس را گام به گام انجام دهید تا به حساب آنالیتیکس شما متصل شود.

۵- مرحله ۳ را برای کلیه گروه‌های مدیریتی انجام دهید. متناسب با سیاست‌های کاری خود می‌توانید دسترسی سایر گروه‌های مدیریتی را محدود نمایید.

سوالات و مشکلات خود پیرامون نصب و استفاده از قالب مدیریت لارا را می‌توانید از طریق مسیرهای پشتیبانی با ما در میان بگذارید. همواره از شنیدن صدای گرم شما و پیام‌های پُر مِهرتان، خرسند خواهیم شد.