آموزش ورود به WHM

یکی از رابط های کاربری جهت مدیریت هاستهای مبتنی بر سیستم عامل لینوکس، کنترل پنلی موسوم به cPanel است. این رابط کاربری در سطوح مختلفی طراحی شده است که یکی از سطوح دسترسی آن سطح دسترسی نماینده یا reseller است. پنل نمایندگی هاست این رابط که اصطلاحا WHM نامیده می شود، از طریق مسیرهای زیر قابل دسترسی است که استفاده از پروتکل https در اولویت قرار دارد. توجه داشته باشید که این آموزش با فرض این که IP سرور یا سایت شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ و نام دامنه سایت example.com باشد، تهیه شده است. جهت استفاده می بایست IP سرور یا سایت و یا نام دامنه مدنظر خود را جایگزین نمایید.

ورود به WHM با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل https :

ورود به WHM با استفاده از IP سرور یا سایت و پروتکل http :

ورود به WHM با استفاده از نام دامنه و پروتکل https :

ورود به WHM با استفاده از نام دامنه و پروتکل http :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، هر آدرس ورود به WHM از ۴ قسمت زیر تشکیل شده است. به صورت پیشفرض، پورت ۲۰۸۷ برای پروتکل https و پورت ۲۰۸۶ برای پروتکل http در نظر گرفته شده است.

ساختار آدرس cPanel

در مرحله بعد می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را که در ایمیل خرید هاست دریافت نموده اید، در کادرهای مربوطه تایپ کرده و به فضای مدیریتیWHM وارد شوید.

در صورتی که ورود دو مرحله ای (Two-factor authentication) یا اصطلاحاً ۲FA را برای ورود به WHM فعال کرده باشید، اقدامات دیگری نیز لازم است که در آموزش جداگانه ای به توضیح آن خواهیم پرداخت.

توسط | ۱۳۹۶-۶-۱۷ ۱۵:۲۴:۱۵ +۰۴:۳۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۵|آموزش|بدون دیدگاه

درج دیدگاه