شرایط استفاده از خدمات گروه برنامه‌نویسی چیا در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ به روز رسانی گردیده است. گروه برنامه‌نویسی چیا به شما توصیه می‌کند که به صورت دوره‌ای برای اطلاع از تغییرات شرایط و قوانین سرویس‌دهی به این صفحه مراجعه فرمایید. پس از هر تغییر در قوانین و مقررات مربوطه، فرض ما بر این است که تغییرات مورد پذیرش شما کاربران محترم قرار گرفته است.

کلیه مشتریان محترم گروه برنامه‌نویسی چیا جهت استفاده از خدمات این گروه موظف به پذیرش قوانین و مندرجات ذیل می‌باشند و در صورت عدم رعایت قوانین، گروه برنامه‌نویسی چیا مجاز به اتخاذ اقدامات قانونی علیه آنها خواهد بود.

کلیه کاربران و اشخاص، پس از تهیه سرویس از گروه برنامه‌نویسی چیا موظف به رعایت قوانین مجموعه می‌باشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس‌دهندگانی است که گروه برنامه‌نویسی چیا از سرویس آنها استفاده می‌کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و گروه برنامه‌نویسی چیا حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبسایت www.chiaa.ir را برای خود محفوظ می‌دارد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی کاربران از این شرایط می‌بایست از طریق ایمیل یا فکس به صورت کتبی به گروه برنامه‌نویسی چیا اعلام گردد.

فصل اول: تعاریف

۱-۱- خریدار: شخصی (حقیقی یا حقوقی) که اقدام خرید و دریافت سرویس از گروه برنامه‌نویسی چیا کرده است.

۱-۲- سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم‌افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط گروه برنامه نویسی چیا.

۱-۳- پرتال مشتریان: وبسایتی به آدرس https://www.chiaa.ir/cp/ که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می‌تواند فهرست سرویس‌های خود را مشاهده و تمدید نموده یا ارتقا دهد. مشخصات خریدار در پرتال مشتریان ثبت شده و قابل ویرایش و به روز رسانی است.

۱-۴- پرتال پشتیبانی: وبسایتی به آدرس https://www.chiaa.ir/cp/ که کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل‌های خریداران و سایر کاربران با گروه برنامه‌نویسی چیا در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.

۱-۵- تعرفه: فهرست کامل سرویس‌های قابل ارائه همراه با ویژگی‌ها، محدودیت‌ها و قیمت‌ها به نحوی که خریدار کاملاً آگاه گردد.

۱-۶- اسپم (هرزنامه): ارسال ایمیل به افراد بدون آن که گیرنده تمایلی داشته باشد.

۱-۷- Spam Cop: وبسایت شناسائی و مقابله با اسپم ( Spamcop.net )

۱-۸- دیتاسنتر (IDC): مرکز خدمات داده‌ای اینترنت یا Internet Data Center

۱-۹- تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس های خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و گروه برنامه‌نویسی چیا.

۱-۱۰- کاربر وبسایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا، وبسایت خریدار را مشاهده و مرور می‌کنند.

۱-۱۱- منابع RAM: میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وبسایت خریدار سرویس‌دهی می‌کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن وبسایت درحال استفاده و مشاهده آن وبسایت می‌باشند.

۱-۱۲- منابع CPU: میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وبسایت خریدار سرویس‌دهی می‌کنند جهت پردازش درخواست‌ها و اجرای کدهای دینامیک آن وبسایت نسبت به کل توان پردازنده سرور به صورت درصد وقتی که کاربران آن وبسایت در حال استفاده و مشاهده آن وبسایت می‌باشند.

۱-۱۳- فضای دیسک: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل‌های خریدار اعم از وبسایت، ایمیل‌ها، پایگاه‌های داده و همچنین لاگ‌های آنها توسط یک وبسایت مصرف می‌گردد.

۱-۱۴- پهنای باند ماهیانه: میزان تجمعی تبادل اطلاعات بین کاربران وبسایت و سرور یا سرورهای سرویس‌دهنده به وبسایت خریدار بر حسب مگابایت در ۳۰ روز گذشته. همچنین میزان تبادل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس‌دهی به کاربران آن وبسایت باشد.

۱-۱۵- بالا بودن (آپ بودن) سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا. بسته به سرویس‌های مختلفی که روی یک سرور قرار دارد باید پاسخ تست‌های زیر مثبت باشد:

الف) وب سرور: پینگ عمومی سرور یا پاسخ‌دهی سرور روی پورت ۸۰ ازطریق telnet

ب) ایمیل سرور: پینگ عمومی سرور یا پاسخ‌دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ ازطریق telnet

ج) دیتابیس سرور: پاسخ‌دهی سرور روی پورت MySQL و MySQL server

۱-۱۶- آپتایم: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس‌های سرویس‌دهنده به وبسایت خریدار در شبکه اینترنت بالا می‌باشند به کل مدت قرارداد سرویس‌دهی به درصد. در صورتی که وبسایت یا برخی از سرویس‌ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند، در این زمان محاسبه نمی‌شود .

فصل دوم: هویت

۲-۱- هویت گروه چیا: گروه برنامه‌نویسی چیا و با آدرس وبگاه www.chiaa.ir که از این پس در این توافقنامه، گروه چیا نامیده می‌شود.

۲-۲- هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال مشتریان وجود دارد و سرویس‌های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود.

۲-۳- در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام‌الاختیار در پرتال مشتریان معرفی می‌گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و گروه چیا در صورت عدم دریافت اعلام کتبی، مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.

۲-۴- برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه یا کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی به گروه چیا می‌باشند. در صورتی که گروه چیا، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید، پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای گروه چیا محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به گروه چیا، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود. ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود. گروه چیا مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران و نمایندگان آنها ندارد.

۲-۵- خریدار اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در به روز نگه داشتن آنها در پرتال مشتریان می‌کوشد. گروه چیا حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته باشد، تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. گروه چیا حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.

۲-۶- مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت‌ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار می‌باشد.

۲-۷- در صورتی که به درخواست خریدار و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار، مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیت‌ها بر عهده خریدار خواهد بود.

۲-۸- در صورتیکه برای گروه برنامه‌نویسی چیا اثبات گردد که اطلاعات حقیقی با اطلاعات ثبت نامی در پرتال مشتریان مغایرت داشته یا کاربری طی دو حساب کاربری با دو اطلاعات مختلف و یا اطلاعات همسان و برابر اقدام به دریافت سرویس نموده باشد، گروه برنامه‌نویسی چیا حق حذف سرویس را برای خود مخفوظ می‌داند.

فصل سوم: نحوه ارتباط طرفین با هم

۳-۱- روش ارتباطی مستند گروه چیا با خریدار، آدرس ایمیل خریدار که در حساب کاربری وی در پرتال مشتریان ثبت شده است، خواهد بود.

۳-۲- روش ارتباطی مستند خریدار با گروه چیا، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از گروه چیا خواهد بود.

۳-۳- گروه چیا مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع گروه چیا نرسانده است، ندارد.

۳-۴- خریدار موظف است با رعایت ادب و احترام با کارمندان صحبت نماید. در غیر این صورت سرویس به هر دلیلی مسدود شده و گروه چیا با توجه به صلاحدید می‌تواند سرویس مورد نظر را حذف نموده و هیچ بازگشت هزینه‌ای متوجه گروه چیا نخواهد بود.

۳-۵- گروه چیا تعهدی در قبال پشتیبانی تلفنی خریداران ندارد اما در راستای احترام به حقوق خریدار، می‌کوشد در ساعات اداری متناسب با نوع سرویس مورد استفاده، امکان تماس تلفنی با بخش پشتیبانی را فراهم نماید.

فصل چهارم: تغییرات

۴-۱- تغییرات قوانین:

۴-۱-۱- قوانین گروه تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس های قابل ارائه توسط گروه چیا است و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، گروه چیا حق تغییرات آتی در قوانین را برای خود محفوظ می‌داند. نسخه قوانین به روز شده در وبسایت گروه چیا در دسترس عموم خواهد بود. ضمناً گروه چیا مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می‌بایست موارد را عندالزوم کنترل نماید.

۴-۲- تغییرات تعرفه:

۴-۲-۱- در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقاء در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت‌های جدید خواهد بود .

۴-۲-۲- هزینه‌های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می‌گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می‌باشد.

۴-۲-۳- ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می‌باشد که به صورت خودکار توسط پرتال مشتریان محاسبه می‌گردد.

۴-۲-۴- سرویس‌های خریدار تنها در ابتدای دوره جدید و به درخواست خریدار در صورتی که امکانات و منابع استفاده شده توسط وی متناسب با بسته میزبانی مورد نظر باشد تنزل داده می‌شود .

۴-۲-۵- تغییرات تعرفه از طریق وبسایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن می‌باشد مگر این که پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد .

۴-۳- تغییرات فنی:

۴-۳-۱- گروه چیا حق انجام تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تأثیر قرار می‌دهد گروه چیا موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وبسایت گروه چیا، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس ایمیل خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

۴-۳-۲- هرگاه به دلیل موارد ضروری، گروه چیا امکان اطلاع‌رسانی را از دست بدهد و یا فوریت‌های فنی وی را ناچار به این امر نماید، مسئولیتی برای اطلاع‌رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً خریدار به گروه چیا وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس، اقدام به انجام فعالیته ای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن نماید.

۴-۴- تغییرات مالکیت:

۴-۴-۱- تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی خریدار یا نماینده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در پرتال مشتریان انجام می‌گردد.

۴-۴-۲- گروه چیا در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.

۴-۴-۳- گروه چیا می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

فصل پنجم: تحویل خدمات

۵-۱- پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی‌گردد.

۵-۲- در صورتی که خریدار در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید موظف است حداکثر ۲ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز به صورت کتبی و با امضاء نامه، مراتب را به بخش فروش گروه چیا اعلام نماید.

۵-۳- خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر حداکثر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه حداکثر زمان تحویل ۲ روز باشد، در صورت عدم تحویل سرویس تا ۴ روز ادامه پیدا کند، خریدار می‌تواند سرویس خود را لغو نموده و کل مبلغ پرداختی را بدون کم و کاست دریافت نماید.

۵-۴- گروه چیا مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.

۵-۵- سرویس‌های مرتبط با دامنه‌ای که توسط گروه چیا ثبت و یا تمدید نشده‌اند و نزد ثبت‌کننده دیگری می‌باشند، در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می‌گردند.

۵-۶- حداکثر زمان تحویل سرویس با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن، به شرح ذیل است:

سرویس میزبانی ۱ روز کاری

ثبت دامنه ۲ روز کاری

خرید نرم‌افزار خارجی ۷ روز کاری

۵-۷- پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل آن به خریدار، گروه چیا هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت مگر آن که خریدار یکی از سرویس‌های پشتیبانی فنی گروه چیا را خریداری نموده باشد.

۵-۸- در مورد ثبت دامنه‌های ir که می‌بایست توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تأیید و فعال گردد، با توجه به اینکه به طور کلی گروه چیا کنترلی در زمان تأیید دامنه نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامنه مبنای تحویل قرار می‌گیرد.

۵-۹- تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به گروه چیا اعلام نموده و گروه چیا موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد. در غیر این صورت مسئولیت گروه چیا صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم اعلام مغایرت توسط خریدار، زمان سرویس‌دهی افزایشی نخواهد یافت.

فصل ششم: امنیت و محرمانگی

۶-۱- به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آن که گروه چیا تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می‌نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. گروه چیا هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی‌پذیرد.

۶-۲- گروه چیا با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.

۶-۳- گروه چیا مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها، application  ها و یا برنامه‌های مورد استفاده خریدار ندارد.

۶-۴- گروه چیا مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای خود ندارد.

۶-۵- گروه چیا مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس‌های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

۶-۶- گروه چیا موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌ها و نرم‌افزارهای موجود در سرویس خریدار می‌باشد و هیچ گاه بدون دستور قضایی، این اطلاعات را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

۶-۷- گروه چیا تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می‌دهد. از این رو گروه چیا نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می‌باشد، مسئولیتی ندارد.

فصل هفتم: مرجع قضاوت

۷-۱- در صورت بروز اختلاف، خریدار موظف است بدواً جهت رفع اختلاف نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی و یا مدیریت گروه چیا اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. در صورت عدم حصول نتیجه و ابلاغ کتبی آن به خریدار پس از ۷ روزکاری، خریدار می‌تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد. ضمناً خریدار نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته و حق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

فصل هشتم: فعالیت‌های غیر مجاز خریدار

۸-۱- تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می‌شود. گروه برنامه‌نویسی چیا حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس‌دهی را برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که گروه برنامه‌نویسی چیا از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می‌کند، نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف، سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی‌ها، گروه برنامه نویسی چیا بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین گروه برنامه‌نویسی چیا در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می‌دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می‌گردد. گروه برنامه‌نویسی چیا هیچ گونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به گروه برنامه‌نویسی چیا خواهد بود.

الف) خریدار مجاز به استفاده از نرم‌افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی نمی‌باشد.

ب) خریدار مجاز به نصب و یا استفاده از برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد، نمی‌باشد.

ج) خریدار مجاز به ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند فایل‌هایی با پسوند  exe , com , bat , vbsو امثالهم نمی‌باشد. در صورت وجود این فایل‌ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می‌شود و با خریدار مطابق قانون برخورد می‌گردد.

د) خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد، نمی‌باشد.

ه) خریدار مجاز به استفاده از برنامه‌های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر گروه چیا و سایر خریداران گردد، نمی‌باشد.

و) وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد خریداری، منجر به تعلیق موقت خدمات تا روشن شدن علت وجود فایل آلوده می‌گردد.

ز) خریدار مجاز به ارسال اسپم (هرزنامه) نمی‌باشد. ملاک تشخیص، گزارش Spam Cop یا سایت‌های مشابه و یا بررسی تیم فنی گروه چیا می‌باشد.

ح) ارسال ایمیل به صورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۵۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه) مجاز می‌باشد به شرط آن که کلیه گیرندگان ایمیل‌ها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و نحوه لغو عضویت به زبان کاربر در متن ایمیل وجود داشته باشد.

ط) گزارش بخش فنی گروه چیا و یا IDC که سرور میزبانی در آن می‌باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون، منجر به تعلیق سرویس خریدار می‌گردد.

ک) عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران منجر به تعلیق سرویس خریدار می‌گردد (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می‌باشد).

ل) خریدار مجاز به انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات گروه چیا به خریدار و یا سایر خریداران گردد، نمی‌باشد.

م) خریدار مجاز به استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستم‌های اشخاص ثالث نمی‌باشد.

ن) راه‌اندازی mail server open relay به وسیله سرویس‌های گروه چیا ممنوع می‌باشد.

س) انجام فعالیت IRC به وسیله سرویس‌های گروه چیا ممنوع می‌باشد.

ع) عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس منجر به تعلیق آن سرویس می‌گردد.

ف) مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه. در صورت بروز چنین مسائلی گروه چیا حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع  قانونی را محفوظ می‌دارد. نمونه‌هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می‌شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده‌ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب‌پذیری یک سیستم یا شبکه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه‌های الکترونیکی، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وبسایت‌ها بدون مجوز از مالکان آنها و …

ص) هرگونه اسپم، پورت اسکن و کارهای مربوط به به هکینگ و کرکینگ در سرویس‌های گروه برنامه نویسی چیا ممنوع بوده و گروه برنامه‌نویسی چیا می‌تواند در هر زمان سرویس مذکور را لغو و درخواست خسارت کند.

فصل نهم: محدوده استفاده از منابع

۹-۱- گروه برنامه‌نویسی چیا در وبسایت خود محدوده مجاز استفاده از منابع سرویس را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس‌های گروه چیا برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است.

۹-۲- ملاک تشخیص تجاوز از محدوده استفاده از منابع سرویس، نرم‌افزارهای کنترلی موجود در پنل سرویس و نیز بررسی‌های دوره‌ای بخش فنی گروه چیا خواهد بود.

۹-۳-در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، گروه چیا حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، پس از ارتقاء سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، گروه چیا اقدام به ارائه سرویس‌دهی خواهد نمود.

۹-۴- در صورتی که خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه‌گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، گروه چیا حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

فصل دهم: محتوا

۱۰-۱- سرویس‌های گروه چیا می‌بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند، ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل موارد زیر باشد اما محدود به موارد زیر نیست.

۱۰-۱-۱- قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی‌رایت بدون مجوز

۱۰-۱-۲- استفاده غیرمجاز از علائم تجاری دیگران

۱۰-۱-۳- استفاده غیرمجاز از لوگوهای دیگران

۱۰-۱-۴- هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران

۱۰-۱-۵- اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

۱۰-۱-۶- انتشار اکاذیب علیه دیگران

۱۰-۱-۷- کلاهبرداری‌های اینترنتی و هر گونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.

۱۰-۱-۸- سایت‌های فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی

۱۰-۱-۹- فروش یا تبلیغ هر گونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد.

۱۰-۱-۱۰- سایت‌های مرتبط یا حامی گروه‌های شناخته شده تروریست بین المللی

۱۰-۱-۱۱- نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده‌های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

۱۰-۲- مسئولیت محتوای درج شده در سرویس خریدار و یا متصل به دامنه خریداری شده از گروه چیا تماماً بر عهده خریدار است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمدی و سهوی و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می‌پذیرد، خواهد بود.

۱۰-۳- در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای، جبران کلیه خسارات و هزینه‌های مادی و معنوی (کلی و جزئی) وارد بر گروه چیا در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

۱۰-۴- گروه چیا بر طبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس‌ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریداری که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد، به مراجع قضائی اقدام نماید.

فصل یازدهم: مسئولیت خریدار

۱۱-۱- خریدار موظف است که کلیه قوانین گروه چیا و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، گروه چیا حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر گروه چیا می‌باشد. همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

۱۱-۲- خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می‌باشند. همچنین می‌بایست به حقوق سایر خریداران گروه چیا احترام بگذارند. گروه چیا حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریدارانی که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می‌گردند را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمناً خریدار متخلف، حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

۱۱-۳- به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیماً به نحوه استفاده از سرویس بر می‌گردد و با پایان سرویس، به پایان می‌رسد؛ بندهای دیگر قوانین پا برجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی گروه چیا خواهد بود.

۱۱-۴- کلیه مسئولیت‌های عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می‌باشد و گروه چیا تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته‌های میزبانی خود می‌باشد.

فصل دوازدهم: گارانتی، پشتیبانی و خسارت

۱۲-۱- کلیه سرویس های میزبانی گروه چیا معادل ۳ روز تقویمی از زمان خرید، دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط می‌باشند و از این رو پس از این زمان، گارانتی بازگشت وجه به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی‌گیرد.

۱۲-۲- گروه چیا تنها مسئولیت سرویس‌دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه‌نویسی وب و نرم‌افزارها و مشکل دامنه‌ای که نزد دیگران ثبت شده است، مسئولیتی متوجه گروه چیا نمی‌باشد.

۱۲-۳- ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش بخش فنی و یک سایت Tracer معتبرست که باید توسط گروه چیا تائید شده باشد.

۱۲-۴- در صورت وجود اختلال در سرویس پس از ثبت درخواست توسط کاربر و تائید بخش فنی، معادل وقفه یا قطعی به وجود آمده در سرویس به دوره زمانی سرویس کاربر به عنوان خسارت افزوده خواهد شد.

۱۲-۵- ارائه خدمات پشتیبانی در گروه چیا بر مبنای پرتال پشتیبانی و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی نمی‌شود.

۱۲-۶- گروه چیا می‌کوشد حتی المقدور خدمات پشتیبانی از طریق تلفن را در ساعات و روزهای کاری ارائه دهد.

۱۲-۷- نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواست‌های گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشد که زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی و هویت خرید مشخص باشد.

۱۲-۸- عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می‌بایست به سرعت (ظرف ۲۴ ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.

۱۲-۹- سرویس‌ها و رویه عمومی گروه چیا بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح گروه چیا تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس به عمل آورده باشد.

۱۲-۱۰- گروه چیا مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.

۱۲-۱۱- گروه چیا مسئولیتی در قبال نصب و عملیاتی شدن نرم‌افزارهایی که مورد تائید بخش فنی نمی‌باشند، ندارد.

۱۲-۱۲- میزان مسئولیت گروه چیا در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

فصل سیزدهم: قوانین خاص دامنه

۱۳-۱- تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تأخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت‌کننده اصلی اخذ می‌گردد.

۱۳-۲- تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه بین المللی،whois  های بین المللی می‌باشد. در خصوص دامنه‌های  ملی، استعلام از ثبت‌کننده (پژوهشگاه دانش‌های بنیادی)، مستند خواهد بود.

۱۳-۳- اگر در سفارش خریدار، دامنه‌ای باشد که ثبت‌کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به گروه چیا باشد که به هر دلیل انجام نگردد، گروه چیا تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال مشتریان می‌باشد.

۱۳-۴- در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از گروه چیا و از طریق پرتال مشتریان، گروه چیا حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

۱۳-۵- از آنجا که گروه چیا ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می‌دهد، عدم پذیرش توسط ثبت‌کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده دامنه‌های ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل، مسئولیتی را متوجه گروه چیا نخواهد کرد.

۱۳-۶- خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و گروه چیا در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی، آن دامنه را مسدود نموده و به رأی مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می‌نماید.

فصل چهاردهم: قوانین خاص میزبانی

۱۴-۱- گروه چیا مسئولیتی در قبال تحویل داده‌های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از  FTPخواهد بود.

۱۴-۲- گروه چیا مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (upload) در فضای میزبانی خریدار و یا بارگیری اطلاعات (download) به صورت رایگان ندارد.

۱۴-۳- گروه چیا مسئولیتی نسبت به نصب نرم‌افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

۱۴-۴- گروه چیا تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته باشد. گروه چیا مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره‌برداری صحیح از سرویس ندارد.

فصل پانزدهم: قوانین خاص طراحی وبسایت

۱۵-۱- گروه چیا خود را موظف می‌داند نسبت به حفظ اطلاعات خریدار در طی فرآیند طراحی وبسایت کوشا باشد و از انتشار اطلاعات خریدار بدون رضایت وی جلوگیری نماید.

۱۵-۲- چنانچه خریدار یا شخص ثالث، در محتوای سورس کدهای وبسایت طراحی شده توسط گروه چیا تغییراتی را اعمال نمایند، منجر به سلب مسئولیت از گروه چیا شده و پشتیبانی سرویس مزبور بلافاصله قطع خواهد گردید.

فصل شانزدهم: سایر قوانین خاص

۱۶-۱- خریدار موظف است سرویس‌هایی که نزد گروه چیا تمدید می‌نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال، مراتب را حداکثر طی ۷ روز تقویمی به پشتیبانی گروه چیا اعلام نماید.

۱۶-۲- توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ گروه چیا معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

۱۶-۳- خریدار موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.

۱۶-۴- گروه چیا هیچ مسئولیتی برای به دست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

۱۶-۵- مسئولیت اطلاع از زمان انقضاء سرویس و کنترل آنها بر عهده خریدار می‌باشد لیکن گروه چیا، انقضاء سرویس‌های خریدار را از ۱۴ روز قبل، توسط ایمیل به وی یادآوری می‌نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای گروه چیا ایجاد نخواهد کرد.

۱۶-۶- وضعیت اعتبار، فهرست سرویس‌ها و پرداخت‌های خریدار در حساب کاربری وی در پرتال مشتریان قرار دارد و همواره می‌تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود، از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

۱۶-۷- مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات گروه چیا، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس‌دهی افزوده نمی‌گردد.

۱۶-۸- امکان دریافت هر گونه سرویس هدیه پیش‌بینی شده در برخی از بسته‌های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده، هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی‌شود.

فصل هفدهم: نسخه پشتیبان (Backup)

۱۷-۱- به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و فایل‌ها با خود خریداران بوده و همه خریداران می‌بایست نسخه پشتیبان کلیه داده‌های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای گروه چیا نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ، هیچ گونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و گروه چیا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

۱۷-۲- گروه چیا جهت امنیت بیشتر، از کلیه هاست‌های خریداران به صورت روزانه و هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک هفته نگهداری خواهد شد. نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی به صورت روزانه گرفته می‌شود و یک هفته نگهداری می‌شود. گروه چیا تعهدی نسبت به انجام این کار یا صحت و کارکرد این نسخه ها ندارد.

۱۷-۳- تمام نسخه‌های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می‌شود.

۱۷-۴- گروه چیا تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده‌های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

۱۷-۵- گروه چیا هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و به روز بودن آنها ندارد.

فصل هجدهم: شرایط و قوانین مالی

۱۸-۱- نحوه پرداخت در پرتال مشتریان درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

۱۸-۲- اطلاع رسانی زمان سررسید فاکتورها به صورت منظم، ۱ هفته پیش از موعد فاکتور صورت می‌گیرد. همچنین، دومین و سومین اطلاعیه پرداخت فاکتور، به ترتیب ۱ و ۲ روز پس از موعد سررسید از طریق ایمیل برای خریدار ارسال می‌گردد. بدیهی است اختلالات شبکه و زیرساخت که منجر به عدم تحویل اطلاعیه صورتحساب به خریدار گردد، منجر به ایجاد این حق نمی‌گردد که خریدار فاکتور خود را در تاریخ مقرر پرداخت ننماید.

۱۸-۳- خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حساب‌های اعلام شده در پرتال مشتریان بپردازد. در شرایطی که گروه چیا در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فوراً اقدام به واریز وجه به حساب‌های اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید. در غیر این صورت هزینه تأخیر در وصول اسناد، پیگیری‌های حقوقی، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود. ضمناً در این گونه موارد گروه چیا حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده و خسارات وارده بر گروه چیا و هزینه سرویس را از آن کسر نماید.

۱۸-۴- به دلیل محدودیت‌های نگهداری داده‌های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله‌ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک فاکتور استفاده شده است، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استناد دارد.

۱۸-۵- گروه چیا حق تأمین و وصول کلیه مطالبات و جرائم، سود تأخیر در پرداخت و سایر هزینه‌های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس‌ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتی که خریدار فوراً به اخطار اعلام شده از سوی گروه چیا توجه ننماید، حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می‌نماید. لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات گروه چیا به مدت سرویس‌دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیت‌های ناشی از این نوع قطع سرویس، بر عهده خریدار می‌باشد.

۱۸-۶- در صورتی که گروه چیا تشخیص دهد هر یک از سرویس‌ها و یا کالای خریداری شده یک خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی‌تر و یا هر مورد هزینه‌بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی‌تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه‌ای آن را از خریدار دریافت نماید. پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می‌باشد و گروه چیا حق استیفای طلب خود را از نحوه دریافت بدهی‌های خریدار خواهد داشت.

۱۸-۷- گروه چیا برای گسترش خدمات و افزایش سرویس‌دهی به خریداران خود در بازه‌های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کوپن‌های تخفیف می‌نماید. لازم به ذکر است که گروه چیا در انتشار و پذیرش این کوپن‌ها در بازه‌های تخفیف و ایام خاص مختار می‌باشد.

۱۸-۸- به طور کلی برای خرید یک محصول، امکان پذیرش بیش از یک کوپن وجود ندارد.

۱۸-۹- هیچ یک از کمک هزینه‌ها و خدمات مازاد بسته‌ها، قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی‌باشد.

فصل نوزدهم: بازگشت وجه

۱۹-۱- کلیه سرویس‌های میزبانی گروه برنامه‌نویسی چیا دارای ۷۲ ساعت ضمانت بازگشت وجه از زمان پرداخت می باشند. سرویس‌های مرتبط با ثبت، انتقال و یا تمدید دامنه و نیز مواردی که مستقیماً در قرارداد فیمابین گروه چیا و خریدار درج شده باشد از قاعده بازگشت وجه مستثنی هستند.

۱۹-۲- ضمانت بازگشت وجه تنها در ابتدای سرویس‌های جدید ارائه می‌شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی‌گردد.

۱۹-۳- پس از پایان مدت ضمانت بازگشت وجه، هیچ گونه درخواستی مبنی بر بازگشت پول مسموع نخواهد بود.

۱۹-۴- بازگشت وجه با درخواست کتبی خریدار و به صورت واریز اینترنتی به حساب خریدار خواهد بود. درخواست بازگشت وجه به وسیله سایر روش‌ها مانند ارسال وجه نقد با پیک موتوری، تحویل وجه نقد به صورت حضوری و یا ارائه چک بانکی پذیرفته نخواهد بود.

فصل بیستم: بدهی‌ها

۲۰-۱- چنانچه خریدار حداکثر تا ۲ روز پس از موعد فاکتور خود اقدام به پرداخت آن ننماید، میزان ۱۰ درصد جریمه دیرکرد به صورت اتوماتیک بر روی فاکتور اعمال خواهد شد.

۲۰-۲- گروه چیا با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق، حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر گروه چیا) کسر نماید.

۲۰-۳- در صورت تأخیر بیش از ۵ روز در پرداخت فاکتورها، مسئولیت هر گونه خسارت و از دست رفتن داده‌های خریدار بر عهده وی بوده و گروه چیا پس از این مدت، هیچ گونه مسئولیتی را در قبال داده‌های از دست رفته خریدار بدهکار نخواهد پذیرفت.

فصل بیست و یکم: جرائم

۲۱-۱- گروه چیا حق دریافت هزینه برای تأخیر خریدار در تمدید به موقع سرویس‌های میزبانی و امثالهم را را برای خود محفوظ می‌داند.

فصل بیست و دوم: فورس ماژور

۲۲-۱- گروه چیا هیچ گونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی گروه برنامه‌نویسی چیا تلاش خود برای کاهش اثرات این موارد را می‌نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.

فصل بیست و سوم: انقضاء و تمدید خدمات

۲۳-۱- تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود. همچنین گروه چیا مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده‌های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

فصل بیست و چهارم: پذیرش قوانین

۲۴-۱- با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در پرتال مشتریان گروه چیا، خریدار قوانین گروه چیا را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

فصل بیست و پنجم: رویه حفاظت

۲۵-۱- گروه چیا در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد. اگرچه گروه چیا خود را ملزم می‌داند در صورت دریافت حکم قضایی، اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضایی قرار دهد.

۲۵-۲- اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رؤیت بودن برای عموم، از این قاعده مستثنی می‌باشد.

فصل بیست و ششم: خسارت و رفع مسئولیت

۲۶-۱- خدمات گروه برنامه‌نویسی چیا به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ گونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی‌گردد. ضمناً هیچ گونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های گروه برنامه‌نویسی چیا که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. گروه برنامه‌نویسی چیا هیچ گونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. گروه برنامه‌نویسی چیا تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

۲۶-۲- سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هر یک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و گروه چیا هیچ گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

فصل بیست و هفتم: سلب اختیار

۲۷-۱- عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین گروه چیا نسبت به خریدار یا دیگران، به منزله سلب حق اجرای قوانین از گروه چیا نمی‌باشد.