سوالات متداول ۱۳۹۷-۲-۲۱ ۱۴:۵۸:۴۲ +۰۴:۳۰

سوالات متداول

هر وبسایت، فضایی در اینترنت است که بر روی سرورهای میزبانی وب نگهداری می شود. برای فراخوانی محتویات وبسایت، یک دامنه به هر وبسایت تخصیص می یابد. به محض این که کاربر دامنه سایت را در مرورگر خود وارد می نماید، سرور اطلاعات لازم را از جداول دیتابیس فراخوانی کرده و برای سیستم کاربر ارسال می کند.
دامنه یک آدرس منحصر به فرد اینترنتی است که برای شناسایی وبسایتها به کار گرفته می شود. هر دامنه از دو قسمت کلی نام و پسوند تشکیل شده است که توسط نقطه (دات) از هم جدا شده اند. نام دامنه بخشی است که گویای نام برند یا فعالیت شما بوده و آن را به دلخواه خود انتخاب می نمایید. انتخاب نام پرمعنا برای سایت یکی از مهمترین مراحل داشتن وبسایت می باشد. پسوند دامنه (TLD)، کاراکترهایی هستند که هر کدام معنا و کاربرد خاصی دارند. جهت اطلاع از انواع پسوندهای دامنه به وبلاگ گروه برنامه نویسی چیا مراجعه کنید.
هر کشور با توجه به زیرساخت خود تعدادی پسوند دامنه اختصاصی دارد که مجوز صدور آنها را از سازمان ICANN اخذ نموده است. به عنوان مثال دامنه هایی که به ir. ختم می شوند به کشور ایران و دامنه هایی که به fr. ختم می شوند، به کشور فرانسه تعلق دارند. از طرف دیگر تعدادی از پسوندهای دامنه به صورت بین المللی به کار گرفته می شوند. مانند com, net, org, info, xyz و …
از آنجا که هر پسوند دامنه کاربرد خاص خود را دارد، شما می بایست ابتدا در مورد کاربردهای هر کدام از TLD ها اطلاعاتی کسب کنید. در وبلاگ گروه برنامه نویسی چیا می توانید با انواع پسوندهای دامنه و کاربردهای هر یک آشنا شوید.
فضای میزبانی وبسایت بخشی از هارد سرور میزبان است که فایلهای وبسایت شما اعم از اسناد، تصاویر، ویدیوها و … بر روی آن نگهداری می شود.
پاسخ این سوال کاملاً وابسته به میزان استفاده و نوع کاربری شماست. در حالت کلی می توان گفت فضای میزبانی وبسایت شما باید از مجموع حجم فایلها بیشتر باشد زیر مقداری از این فضا برای نگهداری ایمیلهای تحت دامنه اختصاصی شما مصرف خواهد شد.
بله. کلیه مشتریان گرامی گروه برنامه نویسی چیا می توانند پس از خرید اولیه، در هر ساعتی از روز اقدام به ارتقاء پلن میزبانی وبسایت خود نمایند. سیستم به صورت خودکار اختلاف هزینه مربوطه را محاسبه و برای شما فاکتور صادر می کند.
پهنای باند ماهیانه یا ترافیک ماهیانه، حجم اطلاعاتی است که به صورت ماهیانه می تواند در سایت شما رد و بدل شود. به عنوان مثال اگر یک فایل ۲۰ مگابایتی شما در هر ماه ۱۰۰ بار توسط مخاطبین بارگذاری شود، ۲۰*۱۰۰ یعنی ۲۰۰۰ مگابایت از ترافیک ماهیانه شما مصرف شده است.
وب سرور یا کارساز وب نرم افزاری است که بر روی سرور میزبان وبسایت شما نصب می شود و وظیفه پاسخگویی به درخواستهای مرورگر و ارسال صفحات درخواستی را بر عهده دارد. فضای میزبانی وبسایت گروه برنامه نویسی چیا از وب سرور گرانقیمت لایت اسپید (Litespeed) استفاده می کند.
کنترل پنل هاست در واقع یک نرم افزار مدیریت قابلیتهای هاست می باشد که به دارنده هاست امکان دسترسی و مدیریت تمامی امکانات هاست خودش را در محیطی امن می دهد. برخی از این قابلیتها شامل امکان ارسال فایل، مدیریت ایمیلها، طراحی و تغییر صفحات وب و نیز نصب نرم افزارهای تحت وب می شود. فضای میزبانی وبسایت گروه برنامه نویسی چیا از کنترل پنل گرانقیمت سی پنل (cPanel) بهره می گیرد.
پس از خرید سرویس و تنظیم شدن دامنه اختصاصی شما، از آدرس yourdomain.com/cpanel می توانید کنترل پنل فضای میزبانی وبسایت خود را مشاهده نمایید. به جای عبارت yourdomain.com می بایست دامنه اختصاصی خود را وارد نمایید.
آدرس ایمیل تحت دامنه وبسایت به آدرس ایمیلی گفته می شود که مختوم به دامنه وبسایت شماست. به عنوان مثال اگر شما دامنه yourdomain.com را خریداری نموده باشید، آدرس ایمیل اختصاصی شما به عبارت yourdomain.com@ ختم می شود
پس از خرید سرویس و تنظیم شدن دامنه اختصاصی شما، از آدرس yourdomain.com/webmail می توانید به قسمت ایمیلهای اختصاصی خود وارد شوید. به جای عبارت yourdomain.com می بایست دامنه اختصاصی خود را وارد نمایید. علاوه بر این با استفاده از آموزشهای موجود در بخش پرتال مشتریان گروه برنامه نویسی چیا، می توانید محتویات ایمیلهای اختصاصی خود را بر روی جیمیل، هاتمیل، یاهو و … نیز مشاهده نمایید.

جهت ارتباط با پشتیبانی فنی و فروش گروه برنامه‌نویسی چیا می‌توانید به پرتال مشتریان گروه چیا مراجعه کنید.